fbpx

סדנאות לילדים ונוער

הילדים שלנו הם מבוגרים קטנטנים ללא ניסיון שזקוקים להנחיה, לכן בסדנאות והרצאות בשיטת הכול יחסי(ם) הם לומדים כיצד לתקשר, לפעול נכון ולפתח כלים לחיים טובים ומאוזנים​

סדנאות לאיזון והתפתחות בריאה

חשוב שנזכור שהילדים שלנו מגיעים לעולם כמו דף חלק, וכי זה התפקיד שלנו, המבוגרים, להדריך אותם בעולם החדש ולסייע להם לגלות את הדרכים לפתח ביטחון עצמי, תקשורת בריאה, יכולת להתמודד עם מצבים משתנים בניחותא וכיצד לנהל שגרה פרודוקטיבית ואמפתית, המביאה למיצוי הזמן והיכולות שלהם תוך התחשבות בעצמם ובסביבה כאחד.

איש מאיתנו אינו נולד עם היכולות הללו מן המוכן, ואף קיימים מכשולים שעשויים להקשות על ילדינו לפתח אותם באופן טבעי כמו ADHD, קושי לפתח מסוגלות עצמית או חרדה. חסמים אלו עשויים למנוע מילדינו לגדול למבוגרים הטובים ביותר שהם יכולים להיות, ולנדוד לדפוסים שליליים וקלים יותר ובין היתר לעצלנות, שליליות והתקפי זעם.

לאורך הסדנאות וההרצאות, הילדים מפתחים כלים להתמודדות בריאה וחכמה עם החיים, פיתוח פרספקטיבה הוליסטית ואהבה עצמית.

ההרצאות והסדנאות כוללות כלים מעולמות ה- NLP והמודעות הקשובה (מיינדפולנס), שמביאים לתהליך של הבאת תשומת לב מכוונת ובלתי שיפוטית לחוויות המתרחשות בהווה. הם מאפשרים לילדים להתבונן בעולמם הפנימי, להכיר במחשבות, ברגשות ובצרכים שלהם, וגם לגלות כיצד לבטא אותם באמצעות שפה חדשה ופרקטית, שנוחה עבורם.

באמצעות תרגול הילדים לומדים טכניקות של מיקוד והרגעה של הגוף, ויסות רגשי, עצירה, השהיית תגובה ובחירה של תגובה מושכלת.

 

מחשבה משנה מציאות

ברגע ששותלים בילדים את ההבנה והכלים הנכונים להתקדם ולתפעל את החיים לטובתם, ה”ספוגים הקטנים” מפנימים את המידע מהר ועם התרגול מקבלים חיזוקים חיוביים עם כל הצלחה והצלחה, המעודדים אותם להמשיך ולצעוד בדרך הישר. לאורך זמן, פעולות אלו מביאות לחיזוק הביטחון והמסוגלות, המניעים להצלחה ולהבנה שעם העלאת החוזקות אף מתרבות ההצלחות.

הסדנאות וההרצאות מסייעות להוכיח לילדים כי באמצעות תקשורת ופירוש נכון של המצב ניתן לגבור על כל קושי, חברתי או לימודי, למצוא פתרון הגיוני והוגן לכל סיטואציה, וכי משתלם לפתח שגרה חכמה ובריאה, המושתתת על חוקים וגבולות שהילדים בונים לעצמם. הקניית כלים אלו מסייעת להם להתנער מחשיבה והתנהלות פאסיביים, ולאמץ לחייהם גישה שבה הם אדונים לחיים שלהם והם יכולים לשנות ולעצב אותם לפי ראותם ולפי רצונם, ממש כמו פלסטלינה.

 

מטרות ותועלות

 • “נתעורר” ונגלה שמחשבה כן מייצרת מציאות, וכיצד ליישם אותה בשטח בהווה ובעתיד
 • נלמד לנהל תקשורת מקרבת מול עצמנו ומול הסביבה, להתמודד עם אתגרים, אירועים ספונטניים, מצבים של חוסר אונים, כעס או לחץ בשלווה, ונאתר דרכים האופטימליות לצלוח אותם ולהוציא מהם את המיטב
 • נפתח מיומנויות למידה ושליטה בזמן, ניהול לוח-זמנים ופיתוח אסטרטגיה למען השגת מטרות ומטרות-על בטווח הארוך
 • נגלה כיצד לשפר תכונות וכישורים רצויים עד להצלחה, להגדיל את כמות ההצלחות וללמוד להעריך ולחגוג אותן כציון לסיום של מסע אחד, ותחילתו של אחד אחר
 • נתנהל ממקום של חשיבה חיובית והסתכלות ריאלית, חכמה, אובייקטיבית ויחד עם זאת אמפתית כלפי עצמנו והעולם סביבנו
 • נאמץ שיטות להעצמה אישית ופיתוח ביטחון עצמי, התמודדות עם חרדות ולחיות את החיים על הצד הטוב ביותר

היי, שמי יוכי צדיקפור...

 

אני מומחית ליחסים ופיתוח תקשורת מקרבת בילדים, נערים ומבוגרים.

בהכשרתי אני משפטנית, מגשרת, מאמנת אישית, זוגית ומשפחתית.

כיום אני בין היתר מדריכה ילדים ומתבגרים בשיטת הכול יחסי(ם), המושתתת על עקרונות רבים ובין היתר ה- NLP והמיינדפולנס. 

בעשור האחרון פיתחתי את שיטת “הכול יחסי(ם)” באמצעותה סייעתי למאות אנשים לשפר את הקשרים בזוגיות, במשפחה, בארגון ובעבודה, כדי ליהנות מחיים טובים עם הרבה יותר סיפוק ומשמעות. 

מזה שלושים שנים אני נשואה לאמיר, ובנוסף אימא לחמישה ילדים מקסימים, אדיר, יקיר, עדן, לירון ונויה, וסבתא גאה. בזכותם, פיתחתי לא מעט תובנות חשובות וצברתי ניסיון מעשי עשיר בתחום מערכות יחסים במשפחה, בנוסף להכשרות המקצועיות שלי.

הסיפוק הכי גדול שלי הוא לראות איך אחרי תהליך קצר הילדים עימם אני עובדת בקליניקה משפרים משמעותית את יכולות האהבה העצמית, התקשורת וההתנהלות האישית שלהם בחיים מול עצמם ומול הסביבה. עכשיו, במקום שעד לא מזמן היו כאב וסבל, יש שמחה, קלילות והנאה שנובעים מהיכולת ליהנות מחיים מאוזנים שמושתתים על עשייה, הסתכלות על החיים עם חיוך ומכוונות מטרה.

איך זה עובד?

הסדנאות וההרצאות נערכות במיקומים מוגדרים מראש, לרבות בתי ספר. כל מפגש מלמד את הילדים נושא חדש, ועוזר להם ללמוד ולגלות את החיים בצורה מאוזנת ובריאה, להתגבר על מכשולים ביעילות ולפתח פרספקטיבה טובה והוליסטית. הם מגלים כיצד לחיות עם הרגשות בשלווה, ולנהל חיים שמחים עם מכוונות מטרה והתנהלות בריאה מול עצמם ומול הסביבה.  

ההרצאות והסדנאות כוללות כלים מעולמות ה- NLP והמודעות הקשובה (מיינדפולנס). באמצעות תרגול הילדים לומדים טכניקות של מיקוד והרגעה של הגוף, ויסות רגשי, עצירה, השהיית תגובה ובחירה של תגובה מושכלת.

כל ילד וילדה מקבלים חוברת ממותגת בכריכה קשה, הכוללת 80 משפטים מעוררי השראה. אני מאמינה שחשוב לכתוב וכי כתיבה מייצרת מציאות, לכן לאורך הכתיבה הילדים מגלים כי ניתן להתחבר לעצמנו, למטרותינו ולנוע בנתיב שבו עם מכוונים להיות מאושרים בילדות ובבגרות – כי גם בגיל 10 יש בנו את הכוח לנתב את החיים לכל כיוון שרק נרצה. 

תוכנית מותאמת לבתי ספר

אעביר מיינדפולנס בדרך חווייתית המותאמת לגילאים השונים. כמו כן, נלמד ונתרגל את המודעות לתשומת לב והתמקדות מכוונת בחוויות המתרחשות בזמן הווה, הן בעולם הפנימי והן בעולם שבחוץ. נכיר במחשבות, ברגשות ובצרכים שלנו.

נלמד ונתרגל טכניקות של מיקוד והרגעה של הגוף, ויסות רגשי, השהיית תגובה ובחירה של תגובה מושכלת.

המשתתפים יקבלו כלים לחשיבה חיובית ולתקשורת מקרבת ביחסים בשילוב כלים מעולם הNLP.

התוכנית מעודדת פיתוח תחושת מסוגלות וביטחון העצמי.

מחקרים בנושא מראים כי ילדים, מתבגרים ומבוגרים שמתרגלים מיינדפולנס מאושרים יותר, חווים פחות סטרס וחרדה, רמת הרוגע ויכולת השליטה העצמית שלהם גבוהה יותר, מסוגלים להתרכז ולהיות ממוקדים, המודעות העצמית עולה, הם יותר אמפטיים ומבינים יותר את עצמם ואת הסביבה, חשים תחושת מסוגלות גבוהה יותר וכן הביטחון העצמי שלהם עולה.

התוכנית מועברת בדרך חווייתית בשילוב אביזרים, משחקים, תנועה, סיפורים, מוזיקה, שיח רגשי ותרגול מדיטציית מיינדפולנס.

תעודות והסמכות מקצועיות:

 • עובדת עם משרד החינוך ו”גפן”, בהדרכת כיתות ילדים ומתבגרים בנושא מיינדפולנס, פרספקטיבה בריאה ותקשורת מקרבת.
 • בוגרת תואר שני במשפטים L.L.M, האקדמית קריית אונו.
 • בוגרת תואר ראשון במשפטים L.L.B האקדמית קריית אונו.
 • מורת דרך למערכות יחסים, זוגיות ומשפחה, אוניברסיטת בר אילן  “החוויה הדיאלוגית”.
 • מוכשרת טיפול בשיטת מיינדפולנס עבור ילדים ומבוגרים.  
 • מגשרת מוסמכת – אוניברסיטת תל אביב.
 • בוגרת גישור פרקטיקום ב”קבוצת הגושרים ” ליישוב סכסוכים, מטעם בית המשפט לתביעות קטנות.
 • מגשרת מוסמכת לגישור משפחה וגירושים, “גומא” – המרכז הישראלי לגישור ואימון.
 • בוגרת קורס ADHA.
 • בוגרת קורס N.L.P “מכללת תוצאות”- בית הספר הישראלי לפסיכולוגיה פרודוקטיבית.
 • חשבת שכר בכירה – לשכת רואה חשבון בישראל.
דילוג לתוכן